Pagini: [1] 2 3 4   În jos
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Ajutor Subiect: IUBIREA DE HRISTOS  (Citit de 3275 ori)
Sfântul Duh
Demon
*

God Power: 0
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul WWW Adresa de email
« : 09 Martie, 2012, 07:57:27 »

IUBIREA DE HRISTOS

Dacă i-ai da chiloții jos,
Lui Isus Hristos!
Ce miros, ar fi?
Ar avea, bucile catifelate?
Ți-ar veni, să borăști de scârbă?
Sau ți-ar curge, balele de poftă?
Știam eu că, Isus Hristos,
Este un scârbos!
Ți-e scârbă de Hristos,
Du-te dracu’!
Ți-e scârbă de Dumnezeu!
I-ai suge, pula lui Hristos?
Nu mai păcătui,
Du-te dracu’!
Trebuie să îl iubim,
Pe Isus Hristos!
Dar să ne și opunem,
Suptului pulii, lui Isus Hristos!
Pentru că Hristos,
Nu este scârbos!
Să îi scuipăm în ochi,
Pe toți credincioșii,
Care sunt scârboși!
Pentru că ei nu se pocăiesc!
Pentru că ei ispitesc!
Pentru că ei păcătuiesc!
Și pentru că ei nu îndeamnă,
La adevărata pocăință!
Și nu se întorc de la prigonirea,
Celor ce suptul pulii,
Lui Isus Hristos urăsc!
De la prigonirea,
Celor ce adevărul mărturisesc!
Și pentru că astfel,
Lumea târăsc în păcat!
Lumea târăsc în minciună!
Lumea târăsc în spurcăciune!
Prigonind pe cei sfinți!
Pe sfinții Lui Dumnezeu!
În loc să mărturisească adevărul!
Să nu ne băgăm pula,
În gura lui Isus Hristos!
Și să nu ne căcăm,
Pe fața lui Isus Hristos!
Acesta este adevărul!
Adevărul în care trebuie,
Să credem cu tărie,
De ne căcăm pe noi!
Așa de tare să credem!
Să ne iubim unii pe alții,
Și să îl iubim pe Isus Hristos!
Pentru că Dumnezeu face rana,
Și tot Dumnezeu o leagă!
Pentru că Dumnezeu ne-a făcut,
Și tot Dumnezeu ne omoară!
Să murim, pentru iubirea lui Dumnezeu!
Să mărturisim, adevărul lui Dumnezeu!
Și să fim sfinții lui Dumnezeu!
Să iubim pe Dumnezeu!
Și în gura lui Isus Hristos,
Să nu ne căcăm,
Și nici în cur să nu îl futem!
Judecata Lui Dumnezeu să așteptăm,
Și răsplata să ne luăm!
De la neprihănire nu ne abatem,
Și adevărul să nu îl părăsim!
Raportează acest text unui moderator   Memorat

Să-L iubim pe Hristos fără să îl futem în cur!
contra_aripi
Saitan
*

God Power: 2
Deconectat Deconectat

Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #1 : 09 Martie, 2012, 08:36:37 »

mdeah... si ce vrei sa zici cu "poiezia" asta??

Hell chose me!!!
Sfântul Duh
Demon
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #2 : 09 Martie, 2012, 09:20:35 »

Mai sunt multe de adăugat în poezie. Asta e doar o variantă.

M-ar interesa să facem un proiect pe baza ideii acestei poezii. Să înființăm "Biserica iubirii Lui Hristos". Să facem un site cu post de radio și televiziune care să aibă ca scop "îndemnarea la pocăință". Spunem că suntem creștini și că suntem împotriva suptului pulii lui Hristos, iar creștinii care sunt împotriva noastră, împotriva pocăinței și împotriva adevărului, cu siguranță că vor avea o problemă cu asta și astfel iată cum se face că va fi nevoie de și mai multe îndemnuri la pocăință și de mărturisiri a adevărului sfânt.

Ne pretindem creștini la suprafață la fel ca orice creștini, suficient cât să momim, iar apoi spunem adevărul și propovăduim pocăința arătându-le oamenilor la ce să nu se gândească pentru ca să nu păcătuiască. Iar pentru că ei se gândesc, iarăși se face că este nevoie de și mai multe îndemnuri la pocăință și de mărturisiri a păcatelor.

Dacă am face un post de radio pe internet la început, avem oricum și foarte multă documentație anticreștină cu care va trebui să ne luptăm în calitate de adevărați creștini ce suntem.

Toate crimele în numele Domului vor fi bune dacă cu adevărat au fost în numele domului, Dumnezeu este atotputernic și deci prin minune orice poate fi orice. Atotputernicia explică totul și justifică totul.

Ne dăm când creștini, când sataniști, intrăm pe post în direct cu înalt prea sfinția sa părintele Bucicoaie și ne spovedim. Încercăm să oferim un răspuns "creștinesc" la toată documentația anticreștină de pe net pentru ca să "apărăm" credința creștină și strămoșească. Dreapta credință, adevărul și evident iubirea pentru aproape.

Mi-aș dori să punem la punct un astfel de proiect. Creăm "BISERICA IUBIRII LUI HRISTOS"! Iar cine este împotriva noastră, probabil că este un susținător al suptului pulii Lui Hristos de exemplu. Trebuie deci să ne împotrivim fututului în cur Lui Hristos și să vestim adevărul.

pogo_theclown
Saitan
*

Deconectat Deconectat

I like myself

« Răspunde #3 : 13 Martie, 2012, 12:19:50 »

=))

igus alup nimda
Sfântul Duh
Demon
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #4 : 13 Martie, 2012, 07:34:00 »

Păi adevărul doare ce să-i faci! Ce ar fi fost biserica sau creștinismul azi dacă adevărul nu ar fi fost repetat în prostie la grămadă? De câte ori nu trebuie spus: "Doamne miluiește!"? Nu trebuie să ne rugăm neîncetat? Nu trebuie un program fix pentru asta? Dumnezeu este creator și este atotputernic! Orice lucru este posibil doar dacă credem? Prin atotputernicie orice este orice prin minune! Prin necredință devenim sclavi ai științei, ai lucrurilor pământești și trecătoare! Prin minune demențenia nu devine înțelepciune dacă dacă discutăm în planul atotputerniciei minunilor? Așa că orice limitare a credinței prin logică sau știință este o dovadă a necredinței în atotputernicia LUI DUMNEZEU! Păcatul este exact această necredință, păcatul îl consideră pe Dumnezeu neputincios.

Astfel ap putea spune deci că prin minunea atotputerniciei orice lucru poate fi frumos sau urât. Crima poate fi ceva frumos dau urât, nu contează. Păcatul ține doar de necredință în atotputernicia Lui Dumnezeu.

Având însă în vedere aceste lucruri, aceste aberații care prin minunea atotputerniciei se pot considera pe bună dreptate înțelepciune, cum rămâne atunci cu suptul pulii Lui Hristos?

Vedeți dar că este o problemă delicată din punct de vedere teologic? Însă pe lângă credință, noi mai trebuie să discutăm și despre voința divină, voința Lui Dumnezeu. Care este voința Lui Dumnezeu? Voința Lui Dumnezeu este ca omul să fie sfânt așa cum Dumnezeu este sfânt. Și iată-ne astfel că ajungem să discutăm despre subiectul de mai sus. Despre iubirea și dragostea sfântă care să excludă fututul în cur și în gură și alte porcării spurcate la care nici nu ar trebui să ne gândim. De aceea ar trebui să îndemnăm pe oameni să nu se mai gândească la suptul pulii Lui Hristos și la fututul Lui Hristos în cur.

Veți vedea câți dușmani ai adevărului și ai sfințeniei aducătoare de mântuire sunt chiar și printre cei  ce se pretind a fi creștini! Și iată-ne astfel ajunși la motivele pentru care este nevoie să propovăduim adevărul, pocăința și sfințenia! La motivele pentru care avem de apărat dreapta credință în numele Tatălui și al Fiului și al Sf. Duh, Amin!

Rânjet Rânjet Rânjet

Noblesse
Ahriman

God Power: -82
Deconectat Deconectat

T'an-mo

« Răspunde #5 : 03 Mai, 2012, 07:12:39 »

Iisus Christos era German, din Carpati.

Majoritatea sunt prea dobitoci sa accepte macar asta, unii chiar incearca sa nege asta, pentru ca ii arunca pe vestici, britanici si americani pe un picior de Sclavi fata de Europenii Albi (Superiori)

Deci practic tu vrei sa creezi o Biserica Fascista sau Nazista?

Precum Partidul National Crestin, ce avea si swastika? Interesanta ideea. Vei accepta doar Albi, fireste ...

Ar fi interesant daca toti satanistii teisti, sau ma rog .... care cred in Satan (nu exista zei si Satan nu este zeu), si sa creem un partid Crestin Nazist. Cam era timpul, nu credeti?

Oh Krystall Nacht ... the camps, the camps are calling
From store to store ... and down the ghetto streets
Judea's gone and in it's steps you follow
'Tis you, 'tis you, must burn, until you die
contra_aripi
Saitan
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #6 : 03 Mai, 2012, 11:05:10 »

Iisus Christos era German, din Carpati HuhHuhHuh? fato de unde le scoti??? =))))))=))))=))))=))))=))))) mâţa e originara din şobolan nuu?? =))))=))))

Hell chose me!!!
Sfântul Duh
Demon
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #7 : 04 Mai, 2012, 03:56:04 »

Iisus Christos era German, din Carpati.

Majoritatea sunt prea dobitoci sa accepte macar asta, unii chiar incearca sa nege asta, pentru ca ii arunca pe vestici, britanici si americani pe un picior de Sclavi fata de Europenii Albi (Superiori)

Deci practic tu vrei sa creezi o Biserica Fascista sau Nazista?

Precum Partidul National Crestin, ce avea si swastika? Interesanta ideea. Vei accepta doar Albi, fireste ...

Ar fi interesant daca toti satanistii teisti, sau ma rog .... care cred in Satan (nu exista zei si Satan nu este zeu), si sa creem un partid Crestin Nazist. Cam era timpul, nu credeti?
Aici nu mi-am propus să discutăm despre etnia lui Isus și nici nu înțeleg cum de ai atins acest subiect. Nu mi-am propus să discutăm nici despre nazism și nici despre superioritatea sau inferioritatea raselor. Legat de asta, iar nu înțeleg cum de ai atins acest subiect. Ni mi-am propus să discutăm despre crearea unui partid sau despre politică și nici despre legătura dintre problema etniilor și politică.

Pe mine mă interesează de fapt prăbușirea creștinismului care cred că se poate face destul de ușor, dar mă îndoiesc în privința disponibilității la dialog pe acest forum. Nu prea există activitate pe acest forum. Forumul este inactiv, este abandonat.

Mă aștept chiar ca acest forum să fie al creștinilor, să fie cumpărat de o biserică în scop de infiltrare pentru a putea ține sub control și sub observație fenomenul satanist. Ar fi deci oricum destul de neînțelept să discut aici despre cum am putea prăbuși creștinismul, mai ales dacă ar fi vorba de o lovitură mișelească într-un punct slab.

contra_aripi
Saitan
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #8 : 04 Mai, 2012, 10:46:51 »

pe scurt -> ne strângem cu toţii şi incepem să ardem bisericile una câte una  Clipeşte

Hell chose me!!!
Sfântul Duh
Demon
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #9 : 04 Mai, 2012, 09:40:34 »

pe scurt -> ne strângem cu toţii şi incepem să ardem bisericile una câte una  Clipeşte
Nu. Mai repede mă aștept să își dea ei singuri foc la biserici pentru ca să dea vina pe noi în timp ce și-au infiltrat oameni la noi pentru ca să devină martori mincinoși sau ca să facă ca toate animalele pentru ca să ne strice imaginea. Nu, deci nu este nevoie să fie arsă nicio biserică. Ei ar vrea asta pentru ca să se poată victimiza. Hristos este popular pentru că este o victimă. Sfinții lor sunt aproape toți niște martiri. Ideea lor centrală este răstignirea. Sclavia și războiul are nevoie de sacrificiu și de asta au creat ei un "fiu al Lui Dumnezeu" care să se sacrifice. Ei promovează sacrificiul. Cu asta se ocupă ei de fapt.

Religia este o creație a politicului și este o instituție politică. Dacă îți lipsește ceva, atunci caută la Dumnezeu și nu la politicieni nu? Acesta ar fi scopul. Însă Hristos a fost răstignit cică de popor! Deci cum am mai putea lăsa poporul să decidă? Să lăsăm atunci o elită să decidă, dar cum să lăsăm poporul să decidă o elită dacă poporul omoară pe Hristos? Să lăsăm atunci să decidă o elită cu drept divin nu? Iată ce manipulări au!

La început, dar și acum, oamenii explicau tot ce există și tot ce se întâmplă prin proprietatea privată. Tot ce există și tot ce se întâmplă este un rezultat al datului și luatului de la cei care au către cei care nu au. Datul și luatul explică tot ce există și tot ce se întâmplă pe lumea asta la fel ca în mintea oricărui copil care așteaptă ca părinții lui să îi dea ce vrea, să nu îi ia ce vrea sau să nu îi dea ce nu vrea. Datul și luatul, relația de schimb ține de fapt locul științei, cunoașterii și priceperii.

Imaginează-ți o lume în care datul și luatul explică tot ce există și tot ce se întâmplă! În astfel de situații există doar două opțiuni în viață și anume milogeala și războiul. Rolul religiei se pozează a fi calea milogelii în locul războiului, numai că amplificând ideea de milogeală până la sacrificiul crucii, religia devine astfel un război psihologic.

Politica însă este o administrarea a războiului prin definiție. Politică înseamnă responsabilitatea legii, iar lege înseamnă să se facă război împotriva oricui încalcă legea. Politica este deci o administrare a războiului dar și toate statele sunt un rezultat al războaielor. Asta pentru că datul și luatul în mintea acestor oameni reprezintă explicația a tot ce există și tot ce se întâmplă. Dumnezeu a dat, Dumnezeu a luat!

Altă minciună propovăduită de religie este confuzia între creație și sacrificiu. Creația înseamnă să găsești o cale ca ceva lipsit de viață să slujească vieții, iar sacrificiu înseamnă calea prin care viața este un mijloc și nu un scop. Viața care trebuie să fie utilă este o viață care trebuie să se sacrifice. Este exact ca și cu animalele care sunt utile mâncatului. Viața care are un scop este o viață care are ca scop moartea. Ar trebui să înțelegem asta! Ideea cum că omul trebuie să fie bun, rău, util sau inutil, ideea de a fi cineva este o idee a sacrificiului. Tehnologia însă este un act de creație pentru că ceva lipsit de viață slujește vieții. Avem și tehnologii naturale cum ar fi chiar planeta noastră.

Biblia este o carte dedicată sacrificiului și războiului. În biblie nu ai să găsești niciun fel de îndemn la creație așa cum o definesc eu aici. Ceea ce există și ceea ce se întâmplă ar trebui explicat în modul în care ceea ce este lipsit de viață slujește vieții și nu prin schimburile de proprietăți.

"Tatăl nostru Carele ești în ceruri
Sfințească-se Numele Tău,
Vie Împărăția Ta,
Facă-se voia Ta,
Precum în Cer așa și pe Pământ,
Pâinea noastră cea de toate zilele
Da-ne-o noua astăzi
Și ne iartă noua greșelile noastre,
Precum și noi iertam greșiților noștri,
Și nu ne duce pe noi în ispita,
Ci ne izbăvește de cel viclean."

Viața înseamnă abilitatea lucrurilor de a avea un comportament explicat prin mijloace și scopuri și nu doar prin cauze și efecte. Viața acționează prin mijloace și scopuri, iar moartea acționează prin cauze și efecte. Dacă un lucru se manifestă în funcție de consecințe urmărind controlul viitorului acel lucru este o viețuitoare. Un mort pe năsălie de exemplu va fi indiferent la orice fel de consecințe. Îl poți tăia cu drujba sau îl poți arde că nu contează pentru el ce se întâmplă. Nu contează nici dacă putrezește și este așa de altruist încât se dă pe sine mâncare viermilor.

Prin urmare însă, dacă vrem să prăbușim religia, trebuie să știm ce este de fapt religia. Religia este milogeala ca alternativă la război pentru aceia explică lumea prin proprietatea privată crezând că tot ce există și tot ce se întâmplă este un rezultat al datului și luatului. În cazul nostru, adică privitor la creștinism, religia este un cult al sacrificiului, Hristos a fost un model de sacrificiu pentru sclavi prin care s-a propovăduit confuzia dintre fiu și sclav. S-a propovăduit confuzia dintre părinte și stăpân de sclavi. Ce părinte își duce copilul la răstignit?

Ce îndeamnă de fapt minunile lui Hristos? De ce nu a dat și știința din spatele acelor minuni? Chiar așa ar trebui să avem o lume în care să așteptăm totul de la minunea datului și luatului?

Voi lovi deci creștinismul în punctul lui slab, dar întâi voi vâna oameni unul câte unul pentru această cauză. Altfel mă voi alege doar cu spectatori care nu doresc nimic altceva decât spectacol. Lumea este plină de spectatori și numai câțiva sunt jucătorii care fac spectacolul. Cum aș putea eu deci să fac diferența dintre un spectator și un jucător?

Spleene
Download Power
*

God Power: -2
Deconectat Deconectat

« Răspunde #10 : 05 Mai, 2012, 10:26:22 »

Bla-bla-bla-bla-bla..............................

Domnu coaie  zii sincer ce ai fumat
Sfântul Duh
Demon
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #11 : 07 Mai, 2012, 03:29:19 »

Am încercat mai înainte să îi răspund lui Spleene dar se pare că postul nu s-a putut publica probabil din cauză că avea linkuri. Dacă este așa înseamnă că ori administratorul acestui forum nu înțelege cum funcționează internetul pentru că fără linkuri nu poți fi găsit prea ușor de motoarele de căutare, ori este un creștin(ă) și sabotează forumul cu asta. Altfel pate am ceva personal de împărțit cu administratorul sau moderatorul și eu nu știu.

Oricum, ideea e că eu nu condamn vulgaritatea câtă vreme ea se manifestă ca scop în sine. Vulgaritatea devine condamnabilă când este folosită împotriva unei persoane anume în probleme personale și se manifestă în public.

Prin satanism eu înțeleg 3 caracteristici și anume:

1. atitudine antireligioasă
2. uzul de simboluri antireligioase
3. batjocorirea de simboluri religioase

Satanismul se manifestă prin aceste 3 caracteristici urmărind tot felul de idei, stări de spirit sau stări de lucruri. Din acest punct de vedere satanismul poate fi de mai multe feluri cum ar fi modern, tradițional, LaVeyan, etc..

Nu trebuie deci să confundăm satanismul cu un tip anume de satanism. Este ca și cum ai confunda o basculantă cu o motocicletă.

Satanist este oricine uzează de toate cele 3 caracteristici amintite indiferent de motiv sau scop. Fiecare este liber să aleagă ce scop vrea pentru că dacă nu este liber atunci are un stăpân și dacă are un stăpân are un dumnezeu la care se închină. Fiecare este liber să aibă ce motiv vrea pentru că dacă nu are motivele lui ci le are le ale altuia înseamnă că altcineva gândește pentru el.

Cine are un stăpân urmărește doar voința acelui stăpân fără niciun discernământ. Exact ca și cu jandarmii care bat demonstranții sau soldații care trag cu arma. Ei sunt oameni fără niciun scop. Este altcineva care are scop pentru ei, dar ei nu au scop ci sunt doar o extensie a altora cu scop. Supunerea este tehnologia strămoșească. Mașinile nu au un scop, mașinile sunt conduse. Mașinile nu au niciun ego ci se lasă răstignite de stăpânul lor oricând vrea stăpânul lor fără să le pese de sine. Iar o mașină nu gândește pentru ea, ci este programată de altcineva.

În trecut nu exista tehnologie și atunci oamenii trebuiau să fie tehnologia. Prin politică se conduceau mașinile-oameni, iar prin religie se programau mașinile-oameni.
« Ultima modificare: 07 Mai, 2012, 03:55:29 de către Sfântul Duh » Raportează acest text unui moderator   Memorat

Spleene
Download Power
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #12 : 07 Mai, 2012, 03:40:46 »

Si o furnica ar putea sa desparta un munte in doua daca ar trai indeajuns de mult timp ,problema este ca noi astazi suntem maine poate nu vom mai fi sa vedem toate  visele realitate  ,lumea nu se schimba decat prin moarte lasand loc noilor generatii mai evoluate ce sunt  deschise catre noi idei.

Sfântul Duh
Demon
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #13 : 07 Mai, 2012, 06:16:06 »

@Spleene

Furnica, muntele, veșnicia... Te concentrezi pe cantități în loc să te concentrezi pe punctele slabe și punctele tari adică pe strategie. Prin strategie se câștigă forța și prin forță se câștigă războiul, iar dacă războiul nu este câștigat folosind minimum de forță, atunci nu este un câștig ci este un sacrificiu inutil și o risipă, iar sacrificiul și risipa sunt chiar motivele pentru care se merită să faci război împotriva cuiva.

Spleene
Download Power
*

Deconectat Deconectat

« Răspunde #14 : 08 Mai, 2012, 11:30:58 »

Cu exceptia fanaticilor nimeni nu lupta pentru religii decat prostii care musca momeala păpușarului ce se ascunde in spatele "Divinitatii" care da ordine.
Satanismul atunci cand a devenit o religie a fost ca un colac de salvare pentru cei care gandesc diferit ,foarte diferit ,au aflat ca nu sunt singuri iar impreuna au format o familie secreta mai mica dar mai puternica decat gloata cre(s)tina poate asemeni masoneriei ,fraternitatea divina.
Pagini: [1] 2 3 4   În sus
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  

Schimbă forumul:  

Copyright Biserica Satanista (c) 2002- 2017 - Toate drepturile rezervate! Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006-2009, Simple Machines
Site optimizat Firefox 3+ , IE7+ , Chrome